Ventilátor Dalap AP 100






Ventilátor do potrubí axiální Dalap AP s přepínačem rychlosti
Odsávejte místnosti s vysokou vlhkostí efektivně. Ventilátor do potrubí s přepínačem rychlosti Dalap AP je navržený pro instalaci přímo do potrubního vedení, kde můžete pro zvýšení tahu u rozlehlejších místností či složitější systémů namontovat i více ventilátorů za sebou. Ušetříte tak za nákup několika klasických domovních ventilátorů. Ventilátor najde uplatnění v koupelnách, na WC, v kuchyních, kancelářích, pěstírnách apod. Maximální délka potrubních rozvodů je do 10 metrů.
Výhody ventilátoru do potrubí Dalap AP
- splňuje nároky na vyšší průtok vzduchu až 187 m3/h
- motor s kuličkovými ložisky - životnost až 40 000 hodin
- hladký chod a spolehlivost
- snadná údržba díky rychlé a jednoduché demontáži
- tělo ventilátoru opatřeno montážní deskou pro upevnění na zeď
- kompatibilita s veškerým kulatým potrubím o průměru 100 mm
Konstrukce potrubního ventilátoru
Kryt ventilátoru je vyrobený z vysoce odolného a kvalitního plastu s příměsí ABS. Motor s oběžným kolem a svorkovnice jsou upevněny na tělo ventilátoru pomocí speciálních svorek se zámky, které zajišťují případnou snadnou montáž i demontáž.
Motor se dvěma rychlostmi
Jednofázový motor s kuličkovými ložisky má dvě rychlosti, které je možné přepínat pomocí spínače umístěného na horní části ventilátoru. Motor je opatřen tepelnou pojistkou s automatickým restartem. Stupeň krytí je IPX4.
Montáž v jakémkoliv místě potrubního systému
Silný motor s kuličkovými ložisky vám dovolí nainstalovat ventilátor do jakéhokoliv místa v potrubním systému - vertikálně i horizontálně. Současně můžete namontovat několik potrubních ventilátorů za sebou, abyste zvýšili tlak nebo kapacitu transportovaného vzduchu.
Zapojení
Obtížnost: vyžaduje znalost elektrotechniky
Potřebné nářadí: malý plochý a křížový šroubovák
Časová náročnost: 10 minut
- Rozmontujte přípojnou krabičky - naleznete svorku se dvěmi kabely.
- Na druhé straně víčka od přípojné krabičky, najdete schéma zapojení ventilátoru.
Při špatném zapojení hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem či poškození ventilátoru.
Dostatečně výkonný pro odtah skrz filtry
Potrubní ventilátor slouží k přepravě čistého vzduchu bez jakýchkoli mechanických nečistot nebo mastnot, které by mohly poškodit oběžné kolo či samotný ventilátor. Pokud je potřeba zařízení používat například v kuchyni nebo jinde, kde je nutné odvést mastný vzduch, je dobré před něj instalovat filtr. To stejné platí i v případě různých dílen, skladů, garáží nebo všude tam, kde vzduch obsahuje různé nečistoty. Zde by měl být před ventilátorem instalován filtr dle dané filtrační třídy.
Parametry
| hlučnost | 27/36 dB/3m |
| Hmotnost | 1450 g |
| Kmitočet | 50/60 Hz |
| Materiál | Plast, kov |
| Maximální teplota | 60 °C |
| Napětí | 230 V |
| Otáčky | 2180/2385 ot/min |
| Proud | 0,11/0,21 A |
| Průměr | 100 mm |
| Průtok vzduchu | 145/187 m³/hod |
| Statický tlak | 120/135 Pa |
| Stupeň krytí | IPX4 |
| příkon | 21/33 W |
| Životnost | 40000 hodin |








































































































