Ventilátor Dalap AP PROFI 100






Ventilátory Dalap AP PROFI s přepínačem rychlosti
Využijte vysoký výkon a nízkou hlučnost profesionálního ventilátoru do potrubí Dalap AP PROFI s integrovaným přepínačem rychlostí. Ventilátor je určený na odtah vzduchu z malých a středně velkých místností, jako jsou koupelny, sprchy, kuchyně, skleníky, kina, chaty, obchody apod. Je navržený pro velmi jednoduchou montáž i demontáž, ke které nepotřebujete téměř žádné nářadí. Maximální délka potrubních rozvodů je 8 až 10 metrů.
Výhody ventilátoru do potrubí Dalap AP PROFI
- vysoký průtok vzduchu 245 m3/h při zachování nízké hlučnosti
- vypínač / přepínač rychlostí
- motor s kuličkovými ložisky - životnost až 40 000 hodin
- hladký chod a spolehlivost
- snadná montáž i po vytvoření vzduchové trasy
- kompatibilita s veškerým kulatým potrubím o průměru 100 mm
- montáž do pevného i ohebného potrubí
Konstrukce potrubního ventilátoru
Kryt ventilátoru je vyrobený z vysoce odolného a kvalitního plastu s příměsí ABS. Motor s oběžným kolem a svorkovnice jsou upevněny na tělo ventilátoru pomocí speciálních svorek se zámky, které zajišťují případnou snadnou montáž i demontáž.
Motor se dvěma rychlostmi
Jednofázový motor s kuličkovými ložisky má dvě rychlosti, které je možné přepínat pomocí spínače umístěného na horní části ventilátoru. Motor je opatřen tepelnou pojistkou s automatickým restartem. Stupeň krytí je IPX4.
Montáž v jakémkoliv místě potrubního systému
Silný motor s kuličkovými ložisky vám dovolí nainstalovat ventilátor do jakéhokoliv místa v potrubním systému - vertikálně i horizontálně. Současně můžete namontovat několik potrubních ventilátorů za sebou, abyste zvýšili tlak nebo kapacitu transportovaného vzduchu.
Zapojení
Obtížnost: vyžaduje znalost elektrotechniky
Potřebné nářadí: malý plochý a křížový šroubovák
Časová náročnost: 10 minut
- Rozmontujte přípojnou krabičky - naleznete svorku se dvěmi kabely.
- Na druhé straně víčka od přípojné krabičky, najdete schéma zapojení ventilátoru.
Při špatném zapojení hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem či poškození ventilátoru.
Dostatečně výkonný pro odtah skrz filtry
Potrubní ventilátor slouží k přepravě čistého vzduchu bez jakýchkoli mechanických nečistot nebo mastnot, které by mohly poškodit oběžné kolo či samotný ventilátor. Pokud je potřeba zařízení používat například v kuchyni nebo jinde, kde je nutné odvést mastný vzduch, je dobré před něj instalovat filtr. To stejné platí i v případě různých dílen, skladů, garáží nebo všude tam, kde vzduch obsahuje různé nečistoty. Zde by měl být před ventilátorem instalován filtr dle dané filtrační třídy.
Parametry
| hlučnost | 27/32 dB/3m |
| Hmotnost | 1750 g |
| Kmitočet | 50/60 Hz |
| Materiál | Plast, kov |
| Maximální teplota | 60 °C |
| Napětí | 230 V |
| Otáčky | 2050/2620 ot/min |
| Proud | 0,10/0,11 A |
| Průměr | 100 mm |
| Průtok vzduchu | 180/245 m³/hod |
| Statický tlak | 130/154 Pa |
| Stupeň krytí | IPX4 |
| příkon | 23/25 W |
| Životnost | 40000 hodin |



















































































































